SZC logo

Zalaegerszegi Szakképzési Centrum

OM kód: 520496 | 8360 Keszthely, Rózsa u. 12.

Intézmény logo

Zalaegerszegi SZC Keszthelyi Közgazdasági Technikum

 • Hírek
 • Közérdekű adatok
 • CLASSROOM
 • KRÉTA

Projektek

2021-1-HU01-KA122-VET-000016678 „Láss világot! - Szakmai tapasztalatszerzés a logisztika területén Dél-Európában” (See the world! - Gain professional experience in logistics in Southern Europe)

Újabb nagyszerű lehetőség a keszthelyi KÖZGÁZ-ban!

 

Erasmus+ mobilitási támogatást nyert iskolánk pályázata!

2021-1-HU01-KA122-VET-000016678

 

2021/2022. tanévben újabb nagyszerű lehetőséggel élhet a Zalaegerszegi SZC Keszthelyi Közgazdasági Technikum az Erasmus+ szakképzési mobilitási programnak köszönhetően.

 

„Láss világot! - Szakmai tapasztalatszerzés a logisztika területén Dél-Európában” (See the world! - Gain professional experience in logistics in Southern Europe) KA122-VET - Szakképzésben tanulók és dolgozók rövid távú tanulási célú mobilitása pályázatunk támogatást kapott, amely lehetőséget teremt intézményünk diákjai és oktatói számára, hogy Spanyolországban Barcelonában, illetve Olaszországban Milánóban nemzetközi kapcsolatokat építsenek és szakmai tapasztalatokat szerezhessenek.

 

Az elnyert támogatás összege: 68.088,00 EURO.

 

Ezen pályázatunk három mobilitást foglal magába. Várhatóan (a koronavírus, illetve az energiaválság helyzettől függően) 2022 decemberében 4 oktató 1 hetes, 2023 júniusában pedig 13 diák 2 kísérő oktatóval utazna Milánóba 3 hetes szakmai gyakorlatra, tapasztalatszerzésre. A pályázat tartalmaz még egy tanulói mobilitást, amelyet a korábban megvalósult mobilitási tapasztalatunk alapján 2023 tavaszán Barcelonába tervezünk 13 diák és 2 kísérő oktató 3 hetes gyakorlatával. A diákok a logisztikai technikus képzéseinkről, valamint a projektben részt vevő oktatóink alapvetően a logisztikai és pénzügyi területről kerülnek majd ki.

 

Az Erasmus+ mobilitási program megvalósításával a célunk, hogy olyan tapasztalatok szerzésére nyíljon lehetőségük a résztvevőknek a logisztikai technikus szakon tanuló diákjaink és oktatóink számára, melyeket hazai környezetben nem tudnának megszerezni.

 

A tanári mobilitás célja, hogy tanáraink európai szintű tapasztalatokat szerezzenek, melyek beépíthetők lesznek a hazai gyakorlatba, ezáltal magasabb szintűvé téve az iskolánkban folyó oktatást, így pedig hozzájárulva a versenyképesebb munkavállalók kineveléséhez.

 

A tanulói mobilitás célja, hogy a kiutazó 13-13 diák és 2-2 kísérőtanára a munkahelyeken a szakmai tudásbővítés mellett gyakorolhatja és erősítheti nyelvtudását. A munka nyelve alapvetően angol lesz, de a spanyol, illetve az olasz munkanyelvbe is betekinthetnek a résztvevők.

 

A diákok a szakmai tapasztalatszerzés során elsősorban az alábbi területeken várunk ismeretbővítést és tapasztalatszerzést:

 

Tanulóinknak a barcelonai, illetve a milánói kihelyezett szakmai tapasztalatszerzésük alkalmával a logisztikai technikus szakma különböző területeinek nemzetközi megismerésére nyílna lehetőségük:

 • a spanyol és az olasz vállalati szervezeti kultúra megismerése
 • a spanyol és az olasz logisztikai tevékenységek helye és szerepe a vállalati struktúrában
 • EDI rendszerek megismerése

Raktározás:

 • raktárvezetés és irányítás gyakorlata
 • innovatív raktártechnológiai módszerek és programok gyakorlati alkalmazása
 • raktározás gyakorlata
 • raktározási, raktárirányítási és nyilvántartási programok használata
 • árumozgató, komissiózó, expediáló gépek megismerése
 • különféle raktártechnológiák megismerése

Fuvarozás, szállítmányozás:

 • fuvarszervezési, nyomon követési rendszerek megismerése
 • fuvarszervezést segítő programok használata
 • szállítmányozó feladatainak megismerése
 • szállítmányozó adminisztrációs feladatainak, ügymenet elsajátítása
 • vámeljárási ismeretek alkalmazása
 • nemzetközi fuvarszervezési ismeretek gyakorlati tapasztalatainak megszerzése
 • TEU szállítmányozási és fuvarszervezési feladatokba való betekintés
 • city logisztika megismerése.

 

A mobilitás időtartama alatt a kísérőtanáraik és mentoraik segítik a diákokat a munkagyakorlatuk és a mindennapjaik során.

 

A pályázat kapcsolattartója és koordinátora: Dr. Takácsné Hegyi Andrea logisztika munkaközösség vezető oktató.

 

 

KESZTHELY TV ÁLTAL KÉSZÍTETT VIDEÓK, RIPORTOK A MOBILITÁSI PROJEKTRŐL:https://tvkeszthely.hu/hirek/10158-lass-vilagot-portugaliaban-szereztek-tapasztalatot-a-kozgazosok?fbclid=IwAR2u-p53hBhrWByb1fPbUS60Ak6vMP7t9ZaN4PpOURMDzdQw9GZJpDBX6lAhttps://tvkeszthely.hu/hirek/10462-motivacios-nap-a-kozgazban?fbclid=IwAR33ltoFZBaMDkaLhcmT1GcSq75waONZpDK4oIk19iyMKIo9uXZ2xXG_jc8

  Erasmus_mobilitási_program_diák_szemmel_ 2023.06.16.pdf

Letöltés

  Erasmus_mobilitási_program_oktatói_mobilitás_2022.12.20.pdf

Letöltés

  Erasmus_mobilitási_program_szülői_beszélgetések_ 2023.05.03.pdf

Letöltés

  Erasmus_mobilitási_program_tanulói_mobilitás_tájékoztató_Braga 2023.01.30.pdf

Letöltés

Partnereink

  SZC logo

  Zalaegerszegi Szakképzési Centrum


   • Intézmény logo
   • Zalaegerszegi SZC Keszthelyi Közgazdasági Technikum

    8360 Keszthely, Rózsa u. 12.

   • Telefon: +36 83 312 030

    E-mail: titkarsag@kozgazd.hu

    OM azonosító: 520496


   2023Zalaegerszegi SZC Keszthelyi Közgazdasági Technikum